Aimar Kuldvere

VIRU JALAVÄEPATALJON
4. Rahvaväe polgust 4. Üksik jalaväepataljonini

Ajaloolane Marko Tamming:

„Aimar Kuldvere raamat on oluliseks verstapostiks Eesti Vabadussõja ajaloo historiograafias.” Autori eesmärk oli viia raamatu „Viru jalaväepataljon” näol täide kunagiste sõjameeste unistus, et nende rängast võitlusest Vabadussõjas saaksid teada järeltulevad põlvkonnad. Vabadussõda Eesti iseseisvuse kaitseks Nõukogude Venemaa vastu algas lahinguga Narvas 28. novembril 1918. Sõda kestis kuni 3. jaanuarini 1920, hõlmates ka võitlust Landeswehri vastu 1919. aasta juunis-juulis.
Lugeja saab koos 4. Eesti Rahvaväe polguga, kes läks esimesena Narvas lahingusse, läbi teha kogu Vabadussõja. See oli kuulsusrikas polk, kes võitles ka Valkla lahingus, mis otsustas Vabadussõja edasise käigu. „Siia maani ja mitte kaugemale”, see kohustus täideti punktipealt – Vene väed sunniti taganema. Teos on varustatud arvukate viidetega, ajakohaste piltidega Vabadussõjast, sõjameeste elulugude ja mälestustega.
4. Eesti Rahvaväe polgu järjepidevuse tänane kandja on Viru jalaväepataljon.

Kujundaja Andres Tali, konsultant-toimetaja Marko Tamming, toimetajad Sirje Endre, Katre Scott-Hopkins jt., fototoimetaja Tarmo Tilsen.